A szennyezett egyéni védőfelszerelés biztonságos kezelése
2020. március 18.
A tűz eloltása után is lehet egészségügyi kockázat: bár már nincsenek látható lángok, toxikus vagy rákkeltő anyagok még jelen lehetnek a környező levegőben vagy az egyéni védőfelszerelésen. Hogyan juthatnak be a toxikus anyagok a szervezetbe? Mi határozza meg a toxikus hatás súlyosságát? Ezekre ad választ a Dräger által kidolgozott hét lépés, amely a szennyezett egyéni védőfelszerelés biztonságos kezelését mutatja be.
Részletek
Mivel oltsuk a lítiumion-akkumulátorokat?
2020. március 16.
A lítiumion-akkumulátorok speciális veszélyeket hordoznak magukban. Mi a várható égési idejük? Mire készüljünk fel velük kapcsolatban? Hogyan, milyen oltási módokkal, oltóanyagokkal készüljünk fel az oltásukra?
Részletek
Construma 2020 – csúszik: Az új időpont: június 10-14.
2020. március 16.
Az építészeti tűzvédelmi szakterületet is jelentősen érintő CONSTRUMA 39. Nemzetközi építőipari szakkiállítás tervezett ideje április 1–4. között volt. A Hungexpo Zrt. vezetősége, követve az operatív törzs ajánlását, a Construma és OtthonDesign kiállítások elhalasztásáról döntött. Az új időpont: június 10–14.
Részletek
Biológiai veszélyek a beavatkozás során – mit tehetünk?
2020. március 13.
Baleset, tűzeset során az elsőként beavatkozók azonnal szembesülnek a veszélyes anyagokkal. A vegyi anyagokkal kapcsolatos eljárásrendről ma már több szakirodalomból szerezhetünk ismereteket. A biológiai ágensek jelenlétében történő beavatkozás veszélyeiről, lehetséges szabályairól viszont kevés a szakirodalom. Létezik általános bevetési taktika? Az ezzel kapcsolatban megjelent összefoglalónkra hívjuk fel a figyelmet.
Részletek
A megfelelő tűzoltó sugárcső kiválasztása
2020. március 13.
Szerzőnk az International Fire Fighter magazin c. szaklapban megjelent, a TFT marketingigazgatója által jegyzett, hasonló című cikk alapján mutatja be a megfelelő sugárcső kiválasztásának lehetőségeit, az eredeti cikk tartalmába – a vonatkozó EN szabványokat figyelembe véve – beledolgozva az azóta történt fejlesztéseket is.
Részletek
Tűzgyújtás külterületi, mezőgazdasági célokat szolgáló ingatlanon
2020. március 12.
A tűzvédelmi szabályok az új OTSZ hatályba lépésével 2020. január 22-től változtak, különösen az irányított égetésre vonatkozók szabályokban történt változás, ezért ezeket az új szabályokat dolgoztuk be a tájékoztatónkba. Alapesetben a növények égetése tilos, mivel égetésük súlyos kárt okoz a levegő minőségében. Ugyanakkor bizonyos esetekben jogszabály lehetővé teheti, ekkor az itt leírt szabályokat kell betartani.
Részletek
Mivel oltsuk a fémtüzeket?
2020. március 12.
A fémtüzek attól különlegesek, hogy az ilyen fémek oxigén nélkül is képesek égni. Ezért teljesen el kell zárni a levegőtől, de nem csak a levegőben lévő oxigéntől, hanem a levegőben lévő nitrogéntől is.
Részletek
Könnyűfémek – Mi olyan különleges a fémtüzekben?
2020. március 11.
A könnyűfémeket – lítium, magnézium, alumínium – széles körben használják, de mostanság, a „high-tech fémek”, mint a titán és cikrkónium, illetve a lítium akkumulátorok előtérbe kerülésével derült ki, hogy nagyon veszélyesek tudnak lenni. Szerencsére a fémtüzek nem olyan gyakoriak. De ha előfordulnak, akkor az érintettek gyakran tehetetlenek. Az közismert, hogy a vízzel oltás nem lehetséges. Miért?
Részletek
Fertőzésveszély a bevetésnél: hogyan védekezzünk?
2020. március 11.
A COVID-19 koronavírus-járvány terjedése kapcsán újból előtérbe kerülnek azok a megoldások, amelyek könnyen beépíthetők a rutinba, és megfelelő védelmet nyújthatnak a bevetési erők számára. Egy ilyen, az idei Interschutz-kiállításon bemutatkozó alkalmazást ismertetünk most. (Bónusz hír: a szervezők jelenleg nem tervezik az Interschutz elhalasztását.)
Részletek
Egészségügyi hulladékok a közúton és az intézményekben – mire figyeljünk balesetnél?
2020. március 10.
A világ – és így hazánk – figyelmét nagyrészt a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos hírek kötik le. Az egészségügyben évente 8 ezer tonna fertőzésveszélyes hulladék keletkezik, most, járvány elleni védekezés idején azonban a mennyiség és az összetétel is nő. Intézményekben és közutakon is találkozhatunk ilyen hulladékkal – érdemes tehát feleleveníteni az ezzel kapcsolatos információkat a beavatkozás biztonsága érdekében.
Részletek
|