Híreink Szakmai linkek Szaknévsor |
Elektromos átállás a cégeknél – napelemes rendszer esetén2024. augusztus 30. 07:00 A tűzvédelem mellett a működő napelemes rendszereknél egyre többször merül fel az elektromos autók töltési infrastruktúrájának fejlesztése során, hogy legyen-e energiatároló. Ez tűzvédelmi és műszaki fejlesztési és persze anyagi kérdés, ami nem is olyan egyszerű. A villanyautosok.hu ez utóbbiakra hívja fel a figyelmet cikkében. Az elektromos autók megjelenése a vállalati járművek között egyre gyakoribb, sőt a teljes flottacsere is kivitelezhető. Ráadásul egyre inkább ott vannak a dolgozók e-autói. A töltés feltételeinek kialakítása, így különösen vállalati telephelyeken vagy az irodaházak parkolójában új kihívás. Maga a töltés pedig időigényes, mivel az akku ma még lassan tölthető. Számos irodaháznál, céges telephelyen már egy-két e-jármű töltésére van töltőpont kialakítva. Az új kihívás a nagyobb töltőszám és a korszerűbb töltők telepítése. A kérdés:
Ilyenkor az új fogyasztókra inkább energiamenedzsment rendszert vetnek be. Ezzel részletes, időszakokra, napszakokra, fogyasztókra bontott adatokhoz jutnak, amelyekkel feltérképezhető a vállalat energiafogyasztási szokása, és ez alapján megfelelően vezérelhető az új töltőinfrastruktúra. Ha napelemes hálózatot is terveznek, amely akkor napsütésben elegendő, völgyidőszakokban kevés lesz a hasznosítható kapacitás. Ismét egy olyan energiamenedzsment rendszer kiépítése szükséges, amely a teljes aktuális teljesítményigény alapján szabályoz.
Társasházaknál A töltőpontok számának érdemi növelése azt eredményezheti, hogy az energiamenedzsment rendszer a töltési időszakban később töltésre becsatlakozókat sorba állítja, és akkor kezdi el feltölteni őket, amikor vagy a rendelkezésre álló szabad teljesítmény kellő mértékűre nőtt vagy a korábban felcsatlakozott autók már feltöltődtek.
Napelem energiatárolóval együtt telepítve Az intelligens helyi napelemes és energiatárolós rendszerek hatékonyabban kezelhetik a cégek energiaigényét. Így energiaszükségletük nagyobb részét képesek megújuló forrásból származó energiával biztosítani. Az energiatárolók építészeti tűzmegelőzési és tűzoltási kihívásaira új megoldásokkal kell felkészülni.
Ezt a hírt eddig 241 látogató olvasta. |