Dr. Balogh Imre Emlékpályázat – 20242024. január 29. 15:15 Immár 24. alkalommal hirdeti meg a BM OKF főigazgatója a Dr. Balogh Imre Emlékpályázatot, amelyre – ahogyan eddig is – a tűzvédelem fejlődését előremozdító dolgozatokat várnak 2024. május 15-ig. A Védelem Online ismét figyelemmel kíséri a pályázat eredményeit. Terveink szerint a legjobb eredményt elért szakmunkákat ismét közzétesszük tanulmánytárunkban.
A pályázatra a katasztrófavédelemnél dolgozó hivatásos tűzoltókon kívül tanulmányait folytató leendő tűzoltó, illetve civil szakemberek is jelentkezhetnek. Elvárás, hogy a dolgozat jelenítse meg azt, hogy a legújabb technikai, műszaki vagy informatikai vívmányok, a technika javítását, karbantartását célzó megoldások miként alkalmazhatóak a katasztrófavédelem mindennapjaiban, de a pályaművek foglalkozhatnak a tűzoltószakmához kapcsolódó egyéb aktuális kérdésekkel is.
Az elbírálásnál nagy súllyal esik latba a szakmai tartalom, az újszerűség és az alkalmazhatóság. Az elektronikus és nyomtatott formában leadott dolgozatokat elsődlegesen szakmai, másodlagosan pedig formai követelmények alapján ítéli meg a zsűri.
Tavaly Csicsely János tű. őrgy. „Az oxigénterápia veszélyei tűzvédelmi szempontból” című írását díjazta a zsűri. A pályamű három részletben jelent meg a Tűzvédelem hasábjain, a 2023/5., 2023/6. és a 2024/1. számban (ez utóbbi hamarosan ott lesz előfizetőinknél).
A pályázati felhívás szövege alább olvasható.
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója Dr. Balogh Imre özvegyének felajánlása alapján pályázatot hirdet a tűzvédelmi prevenció, vagy kárelhárítás területét érintő, a szakterület fejlődését, fejlesztését támogató pályamű elkészítésére.
A PÁLYÁZAT CÉLJA
A pályázat célja a tűzvédelemi területen olyan aktuális témák igényes feldolgozása, amelyek elősegítik a terület fejlődését.
PÁLYÁZATI FELTÉTELEK
- A pályázaton a katasztrófavédelemnél dolgozó hivatásos tűzoltó-, illetve civil tűzvédelmi szakemberek, felsőoktatási intézmények hallgatói, vagy tanulmányokat folytató tűzoltók, önkéntes, önkormányzati vagy létesítményi tűzoltók vehetnek részt.
- Pályázni egyénileg lehet.
- Pályázni a tűzmegelőzés, tűzoltás, műszaki mentés, tűzvizsgálat témájához kapcsolódó dolgozattal lehet. A dolgozatban ki lehet fejteni többek között a műszaki technikai fejlesztéshez, a meglévő javító, karbantartó rendszer működéséhez, az informatika vívmányainak alkalmazhatóságához, a humán erőforrás gazdálkodáshoz, vagy a tűzoltó szakmához kapcsolódó más aktuális kérdést is.
- A dolgozat tartalmilag, formailag rendszerezett, logikus felépítésű legyen, összefoglalást is tartalmazzon. A dolgozathoz mellékletek is csatolhatók (ábrák, grafikonok, táblázatok, fotók stb.), amelyek nem számítanak a mű terjedelmébe.
- A pályázat terjedelme maximum 30 gépelt oldal lehet, A/4-es formátumban, 14-es betűnagysággal, 1.5-es sortávolsággal, oldalanként 30 sorral.
- A pályázat során a kijelölt bírálóbizottság az alábbi szempontokat veszi figyelembe: formai követelmények – maximálisan adható 10 pont, stilisztikai színvonal – maximálisan adható 10 pont, szakmai tartalom – maximálisan adható 50 pont, szakmai újszerűség –maximálisan adható 20 pont, gyakorlati alkalmazhatóság – maximálisan adható 20 pont.
- A pályaműveket elektronikus adathordozón és nyomtatott formában, egy példányban (kötve vagy fűzve) zárt borítékba helyezve kell benyújtani. A borítólapon a pályázat megnevezését, a mű címét és a jeligét kell feltüntetni, egyéb a beazonosításra alkalmas jelölést, adatot nem tartalmazhat.
- A pályázati anyagokhoz jeligével ellátott zárt borítékot kell elhelyezni, amelyben a következő adatokat kell feltüntetni:
- jelige
- a mű címe
- a pályázó neve
- anyja neve
- születési helye és ideje
- rendfokozata
- szolgálati helye
- beosztása; munkaköre
- állandó lakcíme és telefonszáma
- A pályaműveket az alábbi címre kell eljuttatni:
BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság
Hivatal Igazgatási Főosztály
1149 Budapest, Mogyoródi út. 43.
Beküldési határidő: 2024. május 15.
- A kijelölt határidő után beérkezett, vagy az előírásoktól eltérő formában benyújtott dolgozatokat a pályázat kiírója kizárja a pályázatból. A beérkezett pályaműveket nem lehet kiegészíteni, illetve módosítani.
- A jeligés pályaműveket bíráló bizottság értékeli és választja ki a nyertes pályaművet.
- A nyertes pályázó díja egy bevésés nélküli aranygyűrű.
- A díj átadására előreláthatóan 2024. június 20-án a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság székhelyén (1149 Budapest, Mogyoródi út 43.) kerül sor.
- A benyújtott pályaműveket a BM OKF megőrzi, illetve felhasználhatja. Megjelentetés esetén a szerzői jogi jogosultságok a szerzőt illetik.
Dr. Balogh Imre, az egykori Nehézipari Minisztérium néhai főosztályvezetője elkötelezett pártolója volt a tűzvédelmi szakterületnek. Özvegye neki állított emléket akkor, amikor 2000. június 23-án megállapodást kötött a főigazgatósággal és egy meghatározott összeget ajánlott fel, hogy abból elkészüljön a pályázat díja, egy bevésés nélküli aranygyűrű.
Vissza
Ezt a hírt eddig 764 látogató olvasta. |