Híreink Szakmai linkek Szaknévsor |
UNI-SAFE olaj- és vegyszermegkötő anyagok indikátor funkcióval2021. február 11. 07:30 Több mint 30 évvel ezelőtt a német ÖKO-TEC GmbH kifejlesztette és szabadalmaztatta az UNI-SAFE olaj- és vegyszermegkötő anyagot, mely mára háromtagú termékcsaláddá nőtte ki magát. A 2017-es Retter szakmai kiállításon kiállított termék a magyar piacon addig még nem volt jelen. Évek óta katasztrófavédelmi igazgatóságok, nemzetközi repülőterek és létesítményi tűzoltóságok használják a termékeket a jól ismert homok, perlit, vagy fűrészpor helyett. Mi is az UNI-SAFE? Univerzálisan használható olaj- és vegyszermegkötő anyag, minden folyadék számára. Az UNI-SAFE a jelen pillanatig ismert vegyszerek egyikével sem reagál negatív módon. Ez azt jelenti, hogy a felhasználó biztos lehet abban, hogy az UNI-SAFE használatával nem terjed ki a kár, nem keletkezhet újabb veszély, önveszélyeztetés. Egyik lényeges alkotóeleme egy óriási felszívóképességű polimer, ennek köszönhetően az UNI-SAFE saját tömegének 75-szöröséig terjedő folyadékot képes megkötni, azaz 1 kg UNI-SAFE akár 75 liter vizes oldatot is meg tud kötni! Az UNI-SAFE átveszi a folyadék súlyát és hatékony gátat alkot, így a folyadékok nem tudnak továbbterjedni. Ugyanakkor az UNI-SAFE által egyszer felvett folyadék már nem szabadul fel, ilyen módon amennyire csak lehet, csökkenti az altalajon maradó maradványokat. A következő videó jól szemlélteti, hogy az UNI-SAFE-ben a világoszöld színezék indikátorként hat. Savval érintkezve sárgára, lúggal vagy alkáli anyagokkal érintkezve lilára színeződik. Ez az elsődleges veszély meghatározásban lényeges segítség a beavatkozó személyzet számára. Miért az UNI-SAFE? A hagyományos megkötő szerek rendszerint egy gyártás melléktermékei, mint pl. szétmállott hab, PE és PP hulladék, fakéreg, fűrészpor, tőzeg, iparból származó szervetlen anyagok, mint például gipsz, vagy hasonlóak. A megkötő anyagok mindegyikénél meg kell határozni a szennyező anyagot, ugyanis a nem megfelelő megkötő anyag használata esetén veszélyes reakciók történhetnek, például:
UNI-SAFE használata esetén a fenti hátrányok ki vannak zárva. Az UNI-SAFE kifejezetten a vegyszerek problémamentes megkötésére lett kifejlesztve. UNI-SAFE
Az UNI-SAFE nem rombolja a környezetet. Elégetésekor (a megkötött szennyeződéstől eltekintve) lényegében CO2 keletkezik. UNI-SAFE Plus Az eredeti UNI-SAFE jelentősen továbbfejlesztett változata.
UNI-SAFE ph-Plus Az UNI-SAFE Plus hatékonysága, pontos indikátorral kiegészítve. Az UNI-SAFE ph-Plus kimutatja a cseppfolyós vegyszer pH-értékét. A felhasználó egy színes lap segítségével le tudja olvasni a pH-értéket. UNI-SAFE Plus Jet Az UNI-SAFE Plus Jet egy nyomótartály, mely 4,5 kg UNI-SAFE Plus-t tartalmaz. Gyakorlattal nem rendelkező személyek számára is lehetővé teszi a célzott kijuttatást, ezáltal a gyors veszély- és kárelhárítást. A készülék segítségével rossz elhelyezkedésű (pl. egy tehergépkocsi platóján a raklapok között jelentkező) folyadékszivárgásokat is el lehet érni. Időrabló tesztek nélkül, azonnal bevetésre kész. Kezelési és használati módja a kézi tűzoltó készülékhez hasonló.
A biztonsági adatlapok a következő linkekre kattintva letölthetők:
Lippa János Ezt a hírt eddig 1519 látogató olvasta. |